Důvěřuj, ale prověřuj

Když se rozhlédneme kolem sebe, hravě zjistíme, že není mnoho míst, kde bychom nezahlédli vůbec nic z toho, co souvisí s elektřinou. Venku to mohou být dejme tomu stožáry a dráty vysokého napětí nebo třeba pouliční lampy, a doma nebo na pracovištích se toho nalezne ještě daleko více. A je to vlastně logické, že je situace taková, jaká je. Elektřina je totiž ve své podstatě ideální energií, již se vyplácí využívat k nejrozmanitějším účelům. Kolik je jenom toho, co nám tato může nabízet!

Ovšem kromě pozitiv lze na tom, co nějak souvisí s elektřinou, najít i nedostatky. A to i hodně zásadní. Zatímco nám proud někdy přímo dokonale slouží, může být i hodně nebezpečný. A může nás připravovat i o majetky, i o život.

svítící žárovky

A co si počít, abychom se vyvarovali nebezpečí, jež s elektřinou souvisejí? Někdy jde o záležitosti notoricky známé, jako je například nedotýkání se elektrického vedení, včetně toho na zem spadlého, opatrnost při manipulaci se spotřebiči a podobně, ale někdy jsou to i záležitosti, o nichž nemá laik dost možná ani potuchy.

žárovka v objímce

A protože my prostí uživatelé nejednou ani netušíme, za čím vším může vězet potenciální hrozba, nezbývá nám nic jiného, než vsadit na revize toho, co s elektřinou nějak souvisí. Jistě, stejně jako u všeho jiného je i u elektro revize cena, již za takovou kontrolu musíme zaplatit, ale tato se každopádně vyplatí. Protože kdo z nás laiků by dokázal sám provést dostatečně kvalitní výchozí, pravidelné či mimořádné revize elektrických zařízení, elektrických přístrojů, spotřebičů či ručního nářadí, kdo z nás by se se ctí zhostil revizí elektronických zabezpečovacích systémů, elektronických protipožárních systémů či hromosvodů? Vlastně nikdo. A každé pochybení by se nám tu vymstilo.

A proto je určitě záhodno sázet na pomoc zkušených elektrikářů, kteří nám takové revize provedou. A tím se postarají o to, že nám bude elektřina sloužit a ne škodit.

Previous post Budou horka
Next post Co vás na vestavěných skříních může překvapit