Budou horka

Velká většina lidstva to vítá a jásá nadšením. Jistě, někdo z toho radost nemá, jako třeba autor článku, ale takové škarohlídy pomineme a přečteme si raději něco o letních radovánkách.

Tytam jsou časy, kdy jsme závistivě koukali na filmy západní provenience, kde se to hemžilo bazény u každé psí boudy. Všichni bychom to tehdy chtěli také, ale za vlády komunistů to bylo velmi obtížné. Důvody zde rozebírat nebudeme. Prostě to neměli rádi. Prý to bylo poklonkování západu. A navíc tehdejší ceny to ani neumožňovaly. Pokud jste tedy vůbec bazén sehnali.

bazén

Nyní jsou tyto možnosti zcela jiné. Nikdo se na nic neptá, bazény můžete mít klidně i dva. Cenově jsou takové, že si je pořídíte z jedné výplaty včetně vybavení. A to vás ve velké většině případů přijde rozhodně na více nežli bazén samotný. A pokud to už všechno máte pohromadě, můžete si kupovat další a další maličkosti a drobnosti, které již nejsou nezbytně nutné pro čistou vodu, ale jen zvýší komfort údržby, nebo samotného koupání.

Cože je to za věci? Inu, je jich skutečně dost, Počínaje teploměrem a konče nějako fontánkou, na kterou je však třeba větších bazénů. Mohou to být i čistící pomůcky na vyšší úrovni. Například automatický vysavač. Ten zvládne práci za vás. Nebo hladinová teleskopická tyč na konci se síťkou. Skončí natahování se za předměty, například listí, které napadalo na hladinu našeho bazénu. Pokud ho ovšem nepřikrýváme plachtou. Vidíte? Plachta, další bazénové příslušenství, které sice není nutné, ale přece nám zvýší komfort koupání, i když ne přímým způsobem. Tou se zabrání padání čehokoli na vodní hladinu. A kdo chce, může si dokonce pořídit plachtu s ohřevem.

U bazénu

Když už prostě bazén jednou je, tak si musí každý sám přebrat, co si ještě k němu pořídit. Je to také otázka peněz a potřebnosti. Zcela jinak se budou kupovat věci k mini bazénku pro dítě, a jinak věci k bazénu velikosti menšího moře.

Previous post Pohodlí v každém pokoji
Next post Důvěřuj, ale prověřuj