Rozvážíme zeleninu z vlastních zdrojů

Rozvážíme zeleninu z vlastních zdrojů


Lidé, kteří pěstují zeleninu a mají poměrně velké přebytky, ji mohou nabídnout k odprodeji. Získat potřebnou klientelu není tak obtížné, jak se zdá, protože zájem o tyto lokálně vypěstované produkty je mezi lidmi poměrně značný. Paradoxní je, že zatímco v devadesátých letech se mnozí z nás orientovali zejména na zboží z dovozu včetně potravin, dnes se spíše obracíme do tuzemské roviny.

sklizeň jablek

Tehdy nebývalo běžným zvykem, že by do obcí zajížděli farmáři a že by tu cokoli prodávali ve stáncích nebo na veřejném prostranství, dnes si řada lidí naopak zvykla i na to, že k vám farmář přijede přímo na vaši adresu a nabídne česnek, cibuli, brambory, kapustu, rajčata, hrušky, slívy, dýně a mnoho dalších plodin. A vyložit ovoce a zeleninu z auta na váš pozemek je mnohem působivější, než je nakupovat v obrovských halách obchodních řetězců se stovkami lidí kolem vás, nehledě na to, že zde nemáte představu, odkud vlastně tyto plodiny pochází.

zralé meruňky

Kdokoli se rozhodne svoje výpěstky rozvážet, bude potřebovat vhodné přepravní nádoby. A mnohem lepší vizitkou, než jsou bedýnky ze dřeva, jsou plastové bedny s víkem na ovoce.

Vyčistíte ji velice důkladně – když otevřete nákladový prostor auta a vyvalí se z něj zápach, objeví se hromada zeminy s hnojem a vše se bude povalovat v zablácených bednách, rozhodně si tím oblíbenou klientelu nezískáte. Naopak v čistém autě s vyčištěnými plastovými bednami bude na vaši sklizeň úplně jiný pohled. S trochou snahy bude váš přepravní prostor vypadat k světu a ještě to podpoříte tím, že každý bedna může mít jinou pastelovou barvu.

Nic se vám v autě nepřevrátí – dřevěné bedny jsou velmi vratké, stačí jich na sebe vyskládat pět a v první zatáčce se vám komín sesune k zemi. Přijít takto snadno o úrodu by bylo hloupé, že? S plastovými přepravkami je jízda bezpečnější, ty na sobě drží v obvodových drážkách a jen tak se nikam nepřeklopí.

Previous post Kde chcete bydlet?
Next post Někdy je sex nedokonalý