Seznamte vaše přátele s architektonickými skvosty naší země

Vývoj architektury v naší zemi je neobyčejně zajímavý a pestrý a je také jedním z důvodů, proč patříme v oblasti cestovního ruchu k nejvyhledávanějším zemím na světě. Když se totiž porozhlédnete kdekoli v zámoří na severoamerickém kontinentu po památkách nikde neobjevíte žádnou hradní zříceninu, nikde žádný hrad ani zámek. Maximálně nějakou repliku v duchu romantismu, ale ta nebude zasahovat tak hluboko do historie, jako památky v evropských zemích.

Máte-li v zahraničí nebo v tuzemsku přátele, kteří k vám zavítají až ze vzdálených končin, a bydlíte-li někde v blízkosti Prahy, můžete je zavést vozidlem z autopůjčovny v Praze 9 autopujcovna-urban.cz k některým památkově chráněným objektům, kde se již při pohledu na pouhou siluetu tají dech.

Konopiště – nemáme v úmyslu tu popisovat historii zámku, ani počet loveckých trofejí, které jsou tu vystavovány, jde nám spíše o to, abyste poznávali zámek, i co se týče jeho okolí. Je tu vybudován rozsáhlý zámecký park, růžová zahrada a přírodní divadlo na břehu Konopišťského rybníka.

zámek Konopiště

Kokořín – hradní objekt velmi neobvyklého půdorysu, s mohutným opevněním a vysokou válcovou věží byl vděčným tématem pro záběry do některých filmových pohádek, např. pro „Princeznu se zlatou hvězdou“. Hrad se nachází v oblasti chráněného území s mnoha skalními útvary a jeskyněmi. Nedaleko odtud můžete navštívit i Máchovo jezero.

Karlštejn – kdo navštíví Českou republiku, neměl by minout hrad, který je úzce spjat s panovníkem Karlem IV. Je to zároveň jeden z nejkrásnějších gotických hradů na světě.

hrad Český Šternberk

Křivoklát – historie naší země se psala i na Křivoklátě, nedaleko od údolí řeky Berounky. Oblasti Křivoklátska byste mohli věnovat více času, neboť je tu velmi romantická a atraktivní krajina s vyhlídkovými body na Berounku a s vodní nádrží Klíčava.

Český Šternberk – v malebné krajině Posázaví je posazena silueta dalšího zajímavého historického objektu, hradu Český Šternberk. Posázaví patří k nejkrásnějším a nejvyhledávanějším rekreačním lokalitám Pražanů a můžete tu rovněž trávit více času, než jen ve formě několikahodinového výletu.

Previous post Americká nebo klasický hypotéka? Znáte rozdíly mezi nimi?
Next post Kupujete nové auto?