Zimní krása

Neplatí to sice pro každého, ale hodně lidí má ve svém bytě nebo domě rádo květiny. Pokud tomu tak není, bývají důvodem buď nějaké alergie, nebo nedostatek času pro to, aby o ně pečovali. Více ke květinám tak nějak přirozeně inklinují ženy. Mužům bývají jedno nebo je prostě tolerují. Najdou se ovšem tací, kteří je milují a pečují o ně s láskou až nevídanou. Často se pak ale zaměřují na nějakou konkrétní skupinu nebo druh rostlin.
vánoční hvězda
Například na kaktusy nebo citrusy.
Ať tak nebo tak, květiny a rostliny v domě a bytě přispívají k jeho zútulnění a jsou symbolem toho, že je prostor obýván. Sama ráda v létě sleduji a nakukuji do rozkvetlých zahrádek a na balkony a říkám si, jak asi majitel dosáhl tak bujného růstu nebo kvetení. Občas zapředu i s někým řeč, abych dostala nějaký tip nebo radu. Samotnou mě velmi potěší, když mi například pošťačka oznámí, jak ráda ke mně chodí a obdivuje rozkvetlé truhlíky a záhony, které jsou v každém ročním období jiné.

Je to krásný koníček, ale teď nastává období, kdy se zahrada chystá na zotavení a k zimnímu spánku a truhlíky zejí buď prázdnotou, nebo je zaplní větvičky chvojí a vánoční ozdoby. V bytě dochází také k přemisťování rostlin, některé jdou přes zimu do chladnějších místností, budou mít méně zálivky i hnojení. To ale neznamená, že nám nemohou některé květiny posloužit k hezké dekoraci bytu.
Ty, jež spaly nebo odpočívaly přes léto a teď konečně nastává jejich čas, aby se mohly ukázat v celé své kráse.

Zimní květiny

K nejznámějším asi patří:
· Brambořík
· Vánoční hvězda
· Kalanchoe
· Vánoční kaktus
· Amarylis
· Africká fialka
vánoční kaktus
Všechny mají několik nebo dokonce mnoho barevných variant a až na vánoční hvězdu a kalanchoe nejsou nikterak náročné a pokvetou Vám při troše péče každý rok. U těch dvou jmenovaných se mi to zatím nepoštěstilo, ale možná budete úspěšnější!