Jak poznat, že už je čas na to, založit rodinu

Stát se rodičem je jednou z nejzásadnějších údělů lidstva. Pokud jste dokončili školu, máte zaměstnání a máte partnera, určitě přemýšlíte nad tím, kdy založit rodinu, kdy si konečně říct, u je načase se usadit a dát prostor nové generaci – a samozřejmě vychovat potomka.
mazlení s prckem

Jak ale poznat, že jste na to připraveni?

1.       Váš partner nebo partnerka se zabývá stejnou otázkou
Pokud jste oba na vážkách, nebo to oba zvažujete, je to jasné. Oba dva si přejete rodinu, a tak se konečně rozhodnete do toho jít. Je velice důležité, abyste o všem mluvili a všechno probrali. Psychickou stránku, finanční a také rodinnou. Je lepší být na všechno připraven. Komunikace je základem dobrého vztahu, zvlášť když se jedná o důležitá rozhodnutí, která změní váš život už nevratně a napořád. Proto je důležité vědět, zda váš partner doopravdy dítě chce.
2.       Umíte zvládat jakoukoliv životní situaci
Ono se řekne, jestli se člověk umí postarat sám o sebe. Jistěže umí. Ale rodičovství není jenom tak nějaké dobrodružství, které si můžete dovolit. Dítě na vás bude zcela závislé a vy budete vystaveni mnoha nevýhodám. Téměř dvě desetiletí budete pro svého potomka to jediné, o co se může opřít a čemu může v životě skutečně věřit. Proto musíte být nejenom skvěle ukotveni, ale také být dostatečně silní a vědět, že žádná situace neohrozí vaši pozici vůči dítěti – milujícího rodiče. Pokud berete dítě jako obětování se, jako nutnost, která musí být, pak rozhodně nejste někdo, kdo by děti mít měl. Touha mít dítě by měla být přirozená a bezmezná.
Pokud v těchto dvou bodech vidíte problémy, nejspíš byste si měli ještě nějaký ten pátek počkat, než budete vážně zvažovat, že si pořídíte potomka.
hraní s panenkou

·         Nezapomeňte, že dítě znamená, že několik prvních let jeho života nebudete mít čas sami na sebe tak, jak jste byli zvyklí. Dítě se stane středobodem vašeho života a vy zase jeho. Musíte vzít v úvahu, co to udělá s vaším vztahem s přáteli, kteří děti ještě nemají, ale také s vaším partnerem nebo vaší partnerkou samotnou.