Miminko voní i bez chemie

Každá správná máma chce, aby to její miminko bylo co nejspokojenější. Je to i v jejím zájmu. Která maminka chce, aby se celé noci nevyspala a pobíhala se řvoucím uzlíčkem po bytě. Jednou z věcí, která malé děti trápí nejvíce, jsou opruzeniny. Miminko, které je na světě teprve krátkou dobu, má pokožku velice jemnou a náchylnou k nepříjemným vlivům z okolí. Proto je potřeba o jejich tělíčko dbát a nežádoucím projevům zabránit.

batole

o   Není možné se domnívat, že čím více toho na své dítě napatlám, tím bude spokojenější.
o   A ještě k tomu ta vůně! Jeden krém voňavější nežli druhý.

Tak to je také špatně. Jakmile krémy intenzivně voní, tak jsou docela jistě nadupané chemickými přísadami. Pokud ovšem nevoní po bylinkách
–         heřmánek
–         levandule
–         měsíček.
Pokud přípravek na opruzeniny obsahuje oxid zinečnatý, sáhli jste po tom pravém. Dětskou pokožku uklidní a rychle ji vrací do normálu.

Hygiena jako prevence

Krémy a přípravky na ošetřování miminka nejsou pochopitelně všemocné. Nejdůležitější je hygiena. Jestliže naše dítě bude půl dne v mokré pleně, nezmůže ani sebelepší krém nic zázračného. Malému dítěti musíme dopřát pravidelnou koupel.

o   Některé děti se nemohou už dočkat, až je ponoříte do vody, ale některým je večerní koupel nepříjemná.

Proto uzpůsobíme dobu koupání podle něho. Ani tady se nedoporučuje používat mnoho přípravků na mytí. Jestliže má naše miminko pokožku podrážděnou, postačí jen čistá voda. Po koupeli dítě zabalíme do osušky a jemným poklepáním ho osušíme. Tření raději odsuneme o pár měsíců.

mimino

o   Jestliže není nebezpečí prochladnutí, můžeme miminko nechat chvíli nahaté.
Všechny záhyby (kterých mívají bezpočet) mu přirozeně uschnou, a ještě bude nadmíru spokojené.

Nejdůležitější na konec – nikdy nesmí dítě zůstat na vyvýšeném místě samotné. Stačí malý okamžik a neštěstí je tu.