Spěte jako v bavlnce

Nejen kvalitní matrace, robustní rám lůžka a lamelové rošty. Aby se nám dobře spalo a cítili jsme se k ránu odpočatí a svěží, zbavme se zbytečností a především předsudků.
ložní prádlo s pruhy.jpg

Ložnice bez úložných prostor

Ložnice je společně s koupelnou a toaletou nejintimnější prostředí v domě, což respektují nejen Feng-shui, ale i životní vzory běžného středoevropana. Je to místo, kam si odcházíme odpočinout v očekávání, že tu nabereme nových sil. Místnost, kam se ukládáme k spánku, by měla být zařízena co nejskromněji, bez rušivých vlivů. Je však poměrně častým zvykem proměnit ji ve skladiště, v úložný prostor. Nepatří sem tedy ani šatní skříně, ani úložné boxy, které jsou součástí lůžka.
květina u postele.jpg

Obrazy a dekorace

Co máme nad sebou a kolem sebe, to podvědomě vnímáme, ve spánku dokonce mnohem intenzivněji. Každou lampičku, obraz, poličku, zrcadlo. Zvláště velké obrazy nad hlavou jsou zdrojem neklidného spánku, úzkostí a obav, které často navazují na deprese a agresivitu. Omezte tu bytové dekorace na minimum, úplně postačí, když bude malba v místnosti vkusně sladěná s nábytkem, s podlahovou krytinou, nezapomeňte na žaluzie nebo látkové rolety, případně rolety den a noc, žádné těžké závěsy a svítidla. Postačí jen jedno centrální a dvě lampičky na nočních stolcích.

Lůžkoviny

Ty volte vždy z přírodního materiálu – z bavlny, hedvábí, anebo teplé vlněné a lněné. Barvy by měly odpovídat spíše zemitějším teplým odstínům hnědé, béžové, oranžovo-červené, žlutavé. V letním horku se ovšem vyplatí povlečení převléknout do chladivé modré. Syntetická prostěradla a povlečení polštářů a peřin s umělým vláknem nemají v ložnici co pohledávat.
nohy muže.jpg

Dbejte na pravidelné větrání

Víte, kolik lidí spí v ložnici s uzavřeným oknem? Více než polovina. To je alarmující zjištění. Dýcháme kyslík a vydechujeme jedovatý oxid uhličitý a již desetiprocentní koncentrace tohoto plynu je pro člověka smrtelná. Abyste se přímo v ložnici otrávili vlastními výdechy, je málo pravděpodobné, ale drobné příznaky otravy z vydýchaného vzduchu jsou takřka mezi námi na denním pořádku. Nezapomínejte dostatečně větrat, a to nejen v ložnici, ale všude, kde je místnost uzavřená a pobýváte tam alespoň hodinu.

Previous post Tantrické masáže navštěvují muži i ženy
Next post Pšeničné klíčky