Ušetřit kvalitně

Nevíme, jak u vás, ale v naší rodině naštěstí odzvonilo časům, kdy jsme veškeré věci, oblečení, věci do domácnosti, obutí a tak dále nakupovali ve vietnamských obchodech a tržnicích. Jednalo se o věci sice levnější, ale vydrželi pouze jednu sezónu a mohli jsme kupovat další. Takže o ušetření peněz se vůbec ale vůbec nejednalo. Naštěstí už lidstvo začíná trochu více chápat, že je lepší přidat trochu více financí a raději investovat do kvality, která vydrží třeba i několik sezón nebo i přes desítku let. A proč to měnit, když vám to sedí a vyhovuje.

horské boty

Mějte dvě a dvě dohromady

Nebo spíše dejte si dvě a dvě dohromady. Samozřejmě na jednu stranu chápeme, že dětem nové věci nevydrží zase tak dlouho, proto je těžší se rozhodnout pro to jim koupit dražší věc, která už se v rodinném rozpočtu trochu více projeví. Ale ono investovat do kvality je rozhodně prospěšnější. Věci, na které je spolehnutí a které nemusíte vyhodit po měsíci, věnujete jim i nějakou tu péči, se vám tisíckrát odvděčí, uvidíte sami. A navíc, pokud teď se chystáte do přírody, do hor, kde počasí je jako na horské dráze, měli byste na to být plně připraveni kvalitním outdoorovým oblečením, s vysokou membránou, zároveň prodyšné a tak dále.

turistické boty

To samé platí i o tom, co nasadíte na chodidla. Ono od toho se ledacos, ne-li všechno potom odvíjí. Pokud se vám půjde nepohodlně a v mokru, moc toho neujdete. Pokud se ale budete cítit jako v bačkůrce, jste správně. Takže nechť se trekové boty stanou vaším nejlepším kamarádem! On ten zážitek z ušlých kilometrů se hned lépe užívá, pokud nemusíte myslet na to, kde si vyměníte ponožky, protože je máte celé mokré a kde seženete noviny, kterými byste vysušili promoklé obutí. Jestliže na tyto okolnosti nemusíte myslet a řešit je, určitě bude váš zážitek lepší a bezstarostný.

Previous post Jak na prodej firmy
Next post Maca peruánská je nenápadná, ale velmi účinná bylinka