Zábava i péče o svojí osobu v jednom

                    Turistika je činnost, kterou můžeme označit jako možnost zábavy, ale i masového sportu. Jde o to, že jí lze provozovat v každém věku, pokud zvolíme správnou náročnost. Můžeme jí dělat skupinově, nejčastěji s přáteli nebo s rodinou. Pokud je skupina různě stará a má různě dobrou kondici těla, je jen na nás, jak se domluvíme a jak náročné turistické trasy zvolíme.
kolo na poli
Během příjemné turistické chůze je možné poznávat mnoho zajímavostí, seznamovat se s přírodou i s historií. Proto je pochopitelné, že toto vyplnění času zvolíme hlavně o dovolené nebo o dnech pracovního volna. Pro mnohé jde o hobby, které by ze svého života neuměli vyškrtnout. Nezáleží tedy, stanete-li se rekreačními turisty nebo skalními zastánci pěších pochodů. Pokud se při takové činnosti dobře bavíme, není co řešit.

                     Šumava je jedním z koutů Čech, kde se dá provozovat jak nenáročná, rekreační turistika, tak i rozvíjení kondice pro větší sportovce. Podívejme se na některá letoviska, která nám nabídnou nejen zábavu, ale i rozvíjení kondice pro náš organismus a mnoho příjemných chvil.

Obec Srní a okolí
Lokalita v okolí obce Srní a známé horské říčky Vydry přitahuje mnoho návštěvníků v každé roční době. Je zde nejen mnoho sportovních možností, ale také přírodní, historické a technické zajímavosti.
boty na túry
Vchynicko-tetovský kanál
Byl postaven v letech 1798-1801. Na několika místech dodnes můžeme shlédnout původní kamenné mostky přes kanál. Kanál sloužil k přepravě dříví z nepřístupných míst zejména na Modravě. Jde o kuriosní technickou památku, která jistě rozšíří obzor nejen dospělým, ale zejména dětem, které mohou tyto znalosti využít v dějepise. Kolem kanálu vede naučná stezka, která bude jistě užitečnou zábavou.

Antýgl
Tato osada se proslavila zejména jako huť na skleněné růžence. Dnes se zde zachoval od bývalé huťě komín.

Čeňkova pila
V tomto objektu se dodnes nachází funkční vodní elektrárna. Vše je upraveno jako muzeum, kde se dá prosklenou stěnou sledovat chod strojů. Je to velmi poučná a zajímavá zábava hlavně pro osoby, které inklinují k technickému světu.

Srní
Tato vesnice nabízí mnoho zajímavých historických budov. Pokud by vás potkalo nepříznivé počasí, ani pak se nebudete nudit. V nabídce je nová sportovní hala , která nabízí tenis, míčové hry, simulátory golfu nebo střelby na terč. Hodně lidí baví i bowling a bazén pro plavecké sporty v místním hotelu.