Začínáme šít

Ačkoliv se může zdát, že šití je náročná disciplína, s trochou talentu a nezbytnou dávkou píle, zvládne šití téměř kdokoliv.

Nejprve je nutné naučit se alespoň základní typy šití, případně investovat do šicího stroje, který vám práci velmi usnadní. Bohužel i šicí stroj má svá úskalí a proto se v začátcích hodí znát osobu, která má se šicím strojem již zkušenosti. Přestože je šicí stroj velký pomocník, v začátcích to tak vypadat bohužel nemusí. Jestliže vás však práce se šicím strojem v prvních hodinách neodradí, stane se vaším věrným pomocníkem.

šicí stro

Co nakoupit než začnete šít?

Žádné šití se neobejde bez látky a kvalitní nitě. Výběr látky spočívá pouze na vás, mělo by se však jednat o kvalitní látky, které mají dobré vlastnosti. Než budete látku kupovat, pečlivě si spočítejte množství, které na oblečení potřebujete. Vždy zakupte látku o větší déle, než jste vypočítali, zvláště pak v úplných začátcích.

Nitě volte vzhledem k výběru látky. Jeli látka tmavá a silnější, použijte tmavé odstíny nitě o větší pevnosti. Během šití se spotřebuje velké množství nitě, proto ji opět zakupte ve větším množství.

krejčovská panna

Přestože budete pracovat s měkkými látkami, je dobré mít v zásobě náhradní jehly do šicího stroje. Nebudete tak muset přerušovat práci a čekat na nové jehly.

Jestliže vás šití uchvátilo, můžete si zakoupit krejčovskou pannu. Krejčovská panna vám usnadní celý proces šití a zároveň může sloužit jako odkládací plocha pro vaše výrobky. Vy tak snadněji uvidíte nedokonalosti na oděvu nebo výsledný vzhled oblečení.

Jak začít?

Nejprve začněte s jednoduchými styly. Jednoduchá jsou trika, kalhoty či jednoduché sukně. V momentě, kdy toto jednoduché oblečení budete perfektně ovládat, můžete se pustit do složitějších sukní, případně šatů. Během začátků, využívejte levnější či staré látky, kterých vám nebude líto.

Previous post Aby peníze nescházely
Next post Vlastnosti venkovního obkladového kamene