Co udělat pro více peněz?

Než podáte ve vašem stávajícím zaměstnání výpověď, tak si rozmyslete, zda máte finance na to, být nějakou dobu nezaměstnaný.
Být nezaměstnaný totiž obnáší jisté úkony. Musíte se buď zaevidovat na úřadě práce nebo si platit zdravotní pojištění. A upřímně měsíční částka za zdravotní pojištění není zrovna nejmenší.

eura u kalkulačky
Pokud však chcete zůstat ve vaší nynější práci, tak se můžete zamyslet třeba nad tím, za co utrácíte mnoho peněz a přitom zbytečně.
Například pokud dojíždíte do práce cca tři až 4 kilometry denně nebo jinou krátkou cestu, tak nemusíte využívat autobus nebo vaše auto, ale můžete jezdit na kolečkových bruslích nebo na kole. Zaprvé ušetříte trochu životní prostředí, dále si ušetříte finance za jízdu a potom uděláte něco pro své tělo, protože mu dopřejete pohyb. Pokud však musíte jezdit autem ať už je to z jakéhokoliv důvodu, tak si pořiďte takové, které bude mít malou spotřebu. Nejčastěji se jedná o auto s motorem 1.4 benzín nebo 1.9 nafta.
Dále vám může z výplaty zbýt více peněz, pokud si rozmyslíte paušál, který si měsíčně platíte, a to samé vašim dětem nebo komukoliv v rodině. Jelikož je v dnešní době velmi IN mít v obchodech, na náměstích nebo v jiných podnicích wifi zdarma, tak se můžete téměř odkudkoliv připojit na internet. Díky internetu tak nemusíte utrácet ani za kredit, protože na internetu téměř na každé sociální síti jsou hovory zdarma (stačí mít připojení k internetu).
kapsa s kreditkou a stovkou
Jestliže jste všechno toto promysleli, a přesto se chcete dostat v pracovní pozici někam jinam nebo výše, tak uvažujte nad tím, zda by nebylo dobré si udělat nějaký kurz. Naučit se něco nového nebo si dodělat vysokou školu. Některé vysoké školy berou na nějaké obory i bez přijímacích zkoušek. A hodně škol máme i s přijímacími zkouškami. Máme soukromé školy, které se platí, ale i ty, které se neplatí.