Fidget spinner – zábava či fenomén?

Co to vlastně je? Je to kousek plastu či kovu, ve kterém je uprostřed zabudované ložisko, umožňující této věci se otáčet. Dnes již má mnoho podob, barev, provedení, počtu ramen, kvality ložisek, jak rychle jsou schopné se otáčet, mnoho barev, mnoho materiálů, ze kterých jsou vyrobeny.

Fidget spinner na prstě

Proč to vzniklo? Spinner vznikl jako antistresová pomůcka pro autistické a hyperaktivní děti, která jim má pomoci naučit se soustředit, zklidnit se a odreagovat. A mohu říci, že tyto vlastnosti a účinky opravdu tato hračka, nebo pomůcka, jak chcete, splňuje.
čtyři Fidget spinnery

Jak to funguje? Vezmete spinner, uchopíte mezi dva prsty ruky a druhou rukou roztočíte, pak už jen sledujete, jak se otáčí, otáčení se postupně zpomaluje, až ustane. Znovu roztočíte a koukáte. Nemusíte pouze koukat, můžete zkusit i různé triky, jako je točení na jednom prstu, na nose, přendání z ruky do ruky, aniž by upadl nebo se zastavilo točení, i mnohem složitější triky, které ani neznám, ale snadno je najdete na internetu. Je ? Věc, která původně byla zamýšlena jako pomůcka, pro určitou skupinu pacientů se rychle stala oblíbenou hračkou mnoha dětí i dospělých, vznikly verze, jako je například se svítícími rameny a další. Není obvyklé, že původně zdravotní pomůcka se stane takovým hitem, který si zamilují miliony lidí na světě. Je to opravdu fenomén a hit, který má pro jeho aktivní uživatele mnoho pozitiv a jeho pořizovací cena se již pohybuje v rozmezí desítek korun, proto je dostupný každému.

V kanceláři vytáhnete z kapsy, roztočíte, sledujete ten pohyb a najednou Vám je jedno, že před chvílí Vás šéf vyhuboval, nepodařilo se Vám plnit nějaké zadání, kolegové jsou protivní, nic se nedaří a vůbec se na všechno můžete na vše vykašlat. Zatočíte si, uklidníte se, najdete nový pohled na nastalou situaci a hned ji úspěšně a originálně vyřešíte. Svůj malý únik od problémů si v klidu můžete nosit v kapse kalhot či kabelce, je malý a skladný, vejde se téměř do každé kapsičky. Prostě úžasná věc.