Levná datová dobíjecí karta pro nenáročné

Nepatřím k lidem, kteří neustále surfují, stahují a bez připojení jsou zcela vyřízení, ale občas prostě musím být online. Doma máme stálé připojení, ale jezdíme prodávat, na chatu, na dovolenou, a tam leckdy wifi  prostě není. Co dál? Platit každý měsíc vysoké poplatky se mi nechtělo, Mobil CZ se svojí lidumilnou akcí skončil, tak nezbylo, než pátrat a zkoumat. A ověřovat. Nejprve pro jistotu uvedu, kde byste se mohli napálit, či zklamat.
dotykové obrazovky
1.       Slovenské dobíjecí karty. Ano, Slováci mají datové karty opravdu mnohem levnější než my. Je tam dokonce více možností, které opravdu lákají, některé karty musí zakoupit někdo na Slovensku, ale jsou i společnosti, které vám kartu zašlou. V různých diskusích se dočtete, že to někomu funguje, a to skvěle, ale pozor! Jen dočasně. Postačí si přečíst podmínky. Vždy někde ke konci, na dvacáté či třicáté stránce se dočtete, že karta musí být používána z velké části na Slovensku, z menší části v cizině. Tyto poměry jsou různé. I FUP bývá omezené. Tak se můžete ocitnout bez připojení ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujete, protože karta prostě najednou nefunguje.
2.       Stejným problémem jsou ještě levnější karty z Polska. Zde navíc hrozí i nové zákony ohledně karet a zahraničí, a zatím ani není zcela jasné jaké, takže nákup těchto karet je poměrně velkým rizikem.
3.       Kaktus. Tato společnost nabízí poměrně slušné podmínky. Je zde více možností a nefunguje to ve všech mobilech zcela bez problémů. Někdy je třeba po výběru některé věci prostě doladit a komunikovat s poskytovatelem, ale pak běží poměrně hladce.
digitální fotoaparát
4.       Datové karty původně určené pro EET. Tyto karty nakoupíte na EET-NEJLEVNĚJI v sekci příslušenství, datové karty. Karta stojí 38 Kč s DPH. Expirace všech karet je minimálně do poloviny roku 2021, tj. datum, do kdy můžete kartu zdarma aktivovat, poté platí rok nebo do vyčerpání 500 MB dat. Při odběru od 25 ks je cena 35 Kč s DPH, od 100 ks 29 Kč s DPH. Nutno zakoupit minimálně 5 kusů. Takže stačí jich pár zakoupit a čerpat. Vyčerpáte, vyhodíte. Rychlost je výborná. Jedná se o produkt T-mobile, takže pokrytí také dobré. Na chatu zde lze přikoupit i router. Je zbytečné ji dobíjet – výhodnější je koupit jich více a měnit. My ji máme a funguje bezchybně.
Buďte online všude a levně.