Nejen veverky milují oříšky …

Veverky milují oříšky

Nejen veverka v lese miluje a sbírá oříšky, které si následně uschovává na horší časy, ale i my, lidé, milujeme oříšky https://www.vesela-veverka.cz/orisky/, a to hlavně pro jejich výraznou chuť. A také pro to, že tyto plody mají ohromnou škálu na výběr, ať to jsou:

veverka oříšek

a) Mandle.

b) Lískové ořechy.

c) Vlašské ořechy.

d) Kešu.

e) Arašídy pražené i nepražené.

f) Výtečné para ořechy.

g) Zelené pistácie ukryté v tvrdé slupce.

h) Drahé, ale úžasně chutnající makadamové.

i) S výraznou chutí pekanové.

vlašské ořechy

Proč bychom měli jíst oříšky

Milujeme je hlavně i pro velké množství vitamínů „B“ a „E“, pro obsah draslíku, zinku, vápníku, železa, hořčíku a mědi. Známe je ve slané podobě. Nejvíce letí solené pražené mandle nebo i mandle uzené či solené kešu oříšky. Ale ani sladká forma není i zahození, zvláště oříšky obalené v medu či kešu v cukru.

Už jste ochutnali podzemnici olejnou v medu? Tváříte se pochybovačně? Ale vždyť jde o naše staré známé arašídy čili burské oříšky, a i když se jedná vlastně o luštěninu, jsou bez lepku, obsahují antioxidanty, zasytí na delší čas, a proto nás tak zachraňují před v l č í m h l a d e m, kdy zabraňují chutím na sladké. Navíc obsahují vitamín B3, který zlepšuje paměť a podporuje fungování našeho mozku. To vše dokážou „obyčejně arašídy“ v medu.

I když – mnozí vyznavači je milují i v jejich přirozené formě, a to n a t u r a l a jen tak je z o b a j í třeba jako dopolední svačinku, kdy bychom denně měli spořádat právě kvůli obsahu zdravých tuků hrstičku oříšků libovolného druhu.

Proč bychom měli zobat oříšky o sto šest …??

Anebo si můžete jen tak uzobávat při sledování televizních pořadů, kdy takovéto mlsání je zdravější než slané smažené chipsy a další smažené „pochutiny“. Zvykejte i vaše děti spíše na mlsoty ve formě oříšků než smažených brambůrek. Uděláte hodně pro jejich zdraví!

Previous post Podnikání se musí dařit
Next post Zahradní pergola – důležitá součást zahrady