Pohodlné posezení v obývacím pokoji

Výběr sedací soupravy nechávají obvykle muži na svých partnerkách. Proč tomu tak je? Ženy mají větší cit pro prostorové vnímání, cit pro barvy a harmonii celé koncepce. My muži zkrátka posuzujeme spíše technické parametry a je pro nás důležité, aby se nábytek nerozpadl, a aby sloužil svému účelu.
starý obývák

3 plus 2 plus 1

Dříve byly tyto typy sedacích souprav takříkajíc jediným nábytkem v obývacích pokojích v kombinaci s nábytkovou sestavou. Ta obvykle zakrývala celý prostor jedné svislé stěny a sedací souprava se tu rozložila naproti. Mnoho možností rozmístění nábytku v prostoru tu nebylo, zvláště v bytech panelových domů.

Dnes se častěji setkáváme se sestavami 2 plus 2 nebo 2 plus 1, vždy záleží na velikosti zaplněného prostoru. Zatímco ještě před třiceti lety bylo běžným zvykem vyplnit prostor obýváku takřka celý, dnes se spíše orientujeme do více skromného, strohého, ale vzdušnějšího stylu .
jídelní stůl a židle

Rohové sedačky

Vykrýt rohy místností byl vždy problém tam, kde si lidé vybírali rovnou sedací soupravu se dvěma křesly. V rohu tak končila buď lampa, nebo odkládací stolek, květinové zátiší, anebo vůbec nic. Navenek to však nepůsobilo jako harmonický celek, spíše jako něco dočasného a nouzového. S rohovými sedačkami to neplatí. Hodí se dokonce i do menších bytů. Nevýhodou je však malá variabilita v okamžiku, kdy se rozhodnete měnit celou dispozici místnosti. Zkrátka ji přesunete jen do jiného rohu, pokud se ovšem nejedná o prostornou halu, kde může být umístěna klidně v její centrální části.

Tvar písmene U

Pokud máte to štěstí a můžete si dovolit obydlet velké prostory, využijte tento typ. Dominantní, ale nesmírně pohodlný a účelný, můžete se tu pohybovat ze strany na stranu takřka neomezeně. Takový výrobek působí jako luxusní prvek v domácnosti, a pokud se vám něco takového líbí, měli byste počítat s minimálními rozměry místnosti 10 x 8 metrů.

Rozkládací pohovky a sedací soupravy

Dnes nejčastěji volené řešení posezení a zároveň praktická možnost umožnit návštěvě přenocovat alespoň na nouzovém lůžku. Některé mívají i lamelové rošty, a jestliže zvolíte matraci sendvičovou ze studené PUR pěny a líné pěny, návštěvě se určitě nebude chtít ráno vstávat.

Previous post Když maziva, tak od kvalitních značek
Next post Kam v Evropě na dovolenou?