SPORT SE PSY? PROČ NE!

Každý, kdo má psa, určitě zažil, že se pes nudil, anebo nechtěl poslouchat. Sportovní kynologie je příjemné řešení obojího. A zacvičí si nejen pes, ale i páníček. Stačí sednout k počítači a najít kontakt na nejbližší psí cvičiště. Většinou se nadšení pejskaři schází v určité dny, kdy si společně zacvičí, naučí se něco nového, utuží to staré a hlavně socializují psy. Snad nikdo nechce mít doma agresora, který bude útočit na lidi a psy. Tomu můžete docházením na cvičák poměrně snadno předejít.
výcvik psů 
Sportovní kynologie je disciplína v páru, který tvoří pes a psovod. Vznikla z původně pracovní kynologie, kdy bylo potřeba vycvičit psy k určité práci v určité oblasti. Dnes patří do sportovní kynologie 3 oblasti – poslušnost, obrana a stopa. Pro někoho, kdo chce svého psa jen zabavit a naučit základní povely (sedni, lehni, ke mně, zůstat, apod.) je hlavní oblastí poslušnost. Vyškolení cvičitelé učí psovody správně zadávat povely a správně se pohybovat, aby se i pes mohl vše správně naučit a věděl, co po něm jeho pán chce. Cvičit se musí pravidelně, často, ale rozumnou dobu, aby se pes nezačal nudit. Za každý správně provedený cvik může být odměněn nějakou pochoutkou, což ho může značně povzbudit. Valná většina psů má velkou radost, kdy se mu jeho pán věnuje a ještě dostává pamlsky. 
 
Stopa je také velmi zajímavá. Pes se naučí, jak jít po předem vyšlapané stopě, naučí se více používat vlastní čich, či vyhledávat různé věci. Opět je možné i tuto kategorii pojmout jako hru, kterou bude pes rád hrát.
siluety dvou psů 
I poslední kategorie je pro většinu psů velký zážitek, ale také je velmi složitá. Pes musí být maximálně vyrovnaná osobnost, přestože se učí štěkat, zakousávat a pronásledovat, nesmí být u něj patrné známky agresivity a musí svého psovoda na slovo poslechnout.
 
Kynologické zkoušky jsou zakončením dlouhého a vyčerpávajícího tréninku, kde se hodnotí přesnost a kvalitnost všech cviků a pes může získat "titul" po jejich složení. Existuje mnoho typů různých zkoušek a je jen na psovodovi, jestli se rozhodne, že je chce podstoupit anebo nechce.

Previous post Zaměstnanost v ČR
Next post Lékárna – jako odběrné místo pro business