Světlo se musí přizpůsobit vám, ne naopak


Současný moderní světelný zdroj, který se označuje běžně jako zářivka, je nízkotlaká rtuťová výbojka. Základem tohoto tělesa je většinou dlouhá skleněná trubice se žhavícími elektrodami. Trubice je naplněná rtuťovými parami a argonem.
dvojzářivka na stropě.jpg
o   Osvětlení zářivkami je výhodné především z úsporných důvodů.
Oproti klasickým žárovkám mají nesrovnatelně vyšší životnost a poměrně vysokou energetickou účinnost. Uvádí se, že o dvacet procent i více. Kromě toho se zářivky zahřívají mnohem méně nežli žárovky. Právě pro uvedené pozitivní vlastnosti je tento světelný zdroj vhodný v podstatě kamkoliv. Můžete si ho pořídit prakticky do celého interiéru.
o   Instalace do žárovkových objímek je velice snadná.
o   Stačí vybírat podle typu patice.
–         Jestliže budete volit E27 nebo E14, pak není problém je do těchto objímek zašroubovat.
Při výběru je dobré zaměřit se na několik kritérií. Jedním z nich je udávaný příkon. Dalším je světelný tok. Z údaje o chromatičnosti poznáte, jestli bude výsledné světlo chladné (modré) nebo teplé (žluté). Kreativní majitelé bytů si tímto zajímavým způsobem dokáží vytvořit ve svém interiéru ideální prostředí. Koupelna nebo pracovna je osvícena modrým světlem a místnosti odpočinkové žlutým.
zářivka na strop.jpg

Správná volba světla pozvedne váš interiér

Možnost volby přináší i úhel rozptylu světla. Dříve měly žárovky tu (většinou nevítanou) vlastnost, že svítily všemi směry. Což bylo mnohdy nežádoucí a také nepříjemné. Dnešní světla mohou osvětlovat pouze vybranou část. Například květinovou stěnu nebo jídelní stůl. V těchto případech se většinou volí světelný úhel sto dvaceti stupňů. Pro osvětlení interiéru je zapotřebí vytvořit si přesnou představu a pak už ji jen začít realizovat.
o   Jedna zásada by však měla platit vždy.
–         Je třeba kupovat jen kvalitní produkty, abychom si zbytečně nevyhazovali peníze z kapsy.