Vše potřebné pro zaručené květenství hvězdníku

Vše potřebné pro zaručené květenství hvězdníku

V jednotlivých fázích růstu rostliny se orientujte podle následujících pravidel:

• začátek vegetačního období: hnojení dusíkem a draslíkem v poměru 40:60

• tvorba stonku: dusík-fosfor-draselná hnojiva v poměru 30:30:40

• kvetení: fosfor-draselná hnojiva v poměru 40:60

I výběr nádoby je důležitý

Cibule rostou až do průměru 10 cm a mají dlouhé kořeny. Vhodný květináč pro rostlinu by měl mít drenážní otvory, být těžký, úzký a vysoký, asi 15 cm hluboký a o 5 cm širší než cibule. Pokud jde o materiál, měla by být upřednostňována keramická nádoba. Pokud dáte cibulku do širokého a prostorného květináče, bude si vyvíjet kořenový systém a nevykvete.

hippeastrum2

Přesazování

Výměnu substrátu je třeba provést brzy na jaře nebo na podzim, než začne období klidu. Mladé rostliny hvězdníku Cibulky z Holandska potřebují tento postup každý rok, dospělé rostliny každé 2-3 roky.

Je třeba postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození kořenového systému. Před vložením cibule do nového květináče ji musíte pečlivě prozkoumat a ujistit se, že na ní nejsou žádné rány nebo hniloba, poté ji vložte do slabého roztoku manganistanu draselného, ​​zkraťte kořeny a posypte řez nadrceným dřevěným uhlím.

Jak zasadit cibulku

Je možné zasadit cibulku bez ohledu na roční období s cílem vypěstovat si nádherné květenství na určitou dobu. Pokud bude mít rostlina ideální podmínky, vykvete přibližně 5-9 týdnů po vyrašení výhonků.

Na dno květináče je nutné položit drenážní vrstvu, na ni nasypat předem připravený mírně navlhčený substrát a prohloubit v něm důlek pro cibuli, tak aby vrchní část cibule zůstala venku.

Po výsadbě by měla být květina umístěna na teplé a mírně zastíněné místo, dokud stopka nedosáhne výšky 10 cm.

hippeastrum3

Množení

Pokud je péče o cibulovinu provedena správně, po stranách tříletých cibulí se tvoří malé cibulky, ze kterých je možné vypěstovat novou rostlinu. K tomu je nutné:

• pomocí ostrého sterilního nástroje oddělit novou cibulku od mateřské cibule

• ošetřit místa řezání drceným aktivním uhlím nebo dřevěným popelem

Potom stačí zasadit mladé cibule do společné nádoby s připravenou půdní směsí a po dobu 1,5 až 2 měsíce udržovat půdu vlhkou pro vývoj kořenového systému.

Po objevení mladých listů se rostliny přesadí rostliny do samostatných malých květináčů a po 2-3 letech vykvetou.

Previous post Bydlete ve vlastním domě!
Next post Kde nejčastěji najdeme vnitřní rolety den a noc?