Nepřikrytý bazén může být nebezpečný


Pokud si na zahradu pořídíme bazén, určitě bychom měli pomýšlet i na to, abychom si k němu přikoupili krycí plachtu. Ta má totiž hned několik velmi důležitých funkcí. V období, kdy není bazén využíván, by měl být vždy zabezpečen nějakou textilií, která je přímo k tomuto účelu vyrobena. Ochrana by měla být samozřejmostí i přes noc, nejen v době delší nepřítomnosti.

  • Jednou z nebezpečných situací je totiž ta, že může do vody spadnout některé neopatrné zvíře. Pokud je chovatelem psa nebo kočky přímo majitel bazénu, pak by nezakrytím vodní plochy přímo hazardoval se životem svého mazlíčka.
  • O možnosti, že by do něj spadlo malé dítě, snad ani nebudeme mluvit.

mokrý labrador

Dalším důvodem pro pořízení krycí plachty je v podstatě ušetření nákladů na samotný provoz bazénu. Pokud nám do něj totiž nebudou padat nečistoty, nebudeme ho muset tak často čistit a také používat ve větší míře bazénovou chemii. Jedním z argumentů, který by rozhodně hovořil pro krycí plachtu, je i ten, že se voda méně odpařuje.

Přilákejte sluníčko a ne hmyz

Pro potřeby majitelů zahradních bazénů se vyrábějí speciální netkané bazénové fólie, které jsou vysoce odolné vůči protržení nebo jinému mechanickému poškození. Plachty se většinou vyrábějí v tmavé barvě.

  • Je to logické a vedou k tomu dva hlavní důvody.

    1. Světlá barva přitahuje hmyz. Pokud bychom měli bílou nebo žlutou plachtu, pak by během chvíle byla obsazená od veškeré okolní létající fauny.
    2. Tmavá barva přitahuje sluneční paprsky. Černým nebo tmavě modrým krytem získáme tedy takové malé solární vytápění.

plavat hluboko

Bazénová fólie https://www.chlorito.cz/kryci-plachtyje nepromokavá a je možné ji používat i v náročném zimním období. Můžeme tedy tuto pomůcku využít i mimo sezónu, kdy potřebujeme naše letní koupaliště bezpečně zazimovat. Součástí plachty je i napínací lano, kterým pohodlně připevníme fólii okolo bazénu.