Dovolená v Africe

O nebezpečí se postarají v některých afrických lokalitách nejen nemoci, podnebí a divoká zvířata, ale samozřejmě také lidé. Černý kontinent přesto okouzluje a láká k návštěvě mnohé cestovatele. I když mají většinou trochu dobrodružnější povahu, mohou mít i jisté obavy. V této části světa je důležité více než kde jinde dobře vědět, kam se vypravit. A také kým se nechat doprovázet a jaká dodržovat při cestě důležitá pravidla.
 strom a západ slunce
Bezpečí
Co se týká turisticky navštěvovaných oblastí, jsou zde návštěvníci vítáni a starají se zde o jejich bezpečí. V Africe však musíme myslet na to, že opravdu není dobrý nápad se sami jen tak někam pěšky vydat. Jako když jdeme u nás do lesa na houby. Tam je to velice nebezpečný a nešťastný nápad a může velice špatně skončit. Hodně nebezpečno je například v Kapském městě, okrajových lokalitách Johannesburgu či Nairobi. Ještě horší jsou z hlediska bezpečnosti státy centrální Afriky. Vždy uděláme mnohem lépe, když dáme na rady zkušených odborníků z oboru. A při cestě se svěříme do rukou ověřené cestovní kanceláři.
 lev a lvice
Dodržování hygieny a choroby
V Africe je samozřejmě potřeba striktně dodržovat hygienické zásady. Největším strašákem jsou pro lidi navštěvující africké oblasti většinou tropické nemoci, hlavně malárie. Je potřeba vybavit se proti komárům. Jsou nejen obtížným otravným hmyzem, ale zde hlavně nebezpečnými přenašeči. Vyzbrojíme se účinným sprejem k jejich odpuzení, jíme vitamin B. Nosíme oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi a ponožky. Dáváme si na to pozor především po západu slunce. To tito hmyzáci řádí nejvíc. Žaludeční problémy zde v turistických, zabezpečených místech nebývají častým problémem. S výjimkou Egypta.
 černý bezdomovec
Jídlo
Prý nejlépe vaří v Africe v Nairobi a také v Jihoafrické republice. Doporučována je také specialita z mletého hovězího v sladko-pikantní omáčce s chlebem, tzv. bobotie, která se dělá v Kapském městě.
 
Bydlení
Jsou zde luxusní i skromnější ubytovací zařízení, jako je tomu všude po světě. V turistických resortech, především v krásných afrických národních parcích, jsou hotely na velmi dobré úrovni a můžeme čekat i vysokou úroveň personálu. Můžeme využít i ubytování v luxusních farmách, v těsné blízkosti nádherné přírody.

Previous post Levná datová dobíjecí karta pro nenáročné
Next post Mýdlo vlastní výroby!