Užijte si dovolenou v Chorvatsku

I když už dávno není moře tím největším lákadlem českých turistů, stále hodně lidí dává přednost strávit svou dovolenou na plážích, nežli třeba na horách nebo projížděním rozličných pamětihodností. Toužíte-li také po tom trávit své volné letní dny někde u moře, měli byste si vybrat destinaci, která vám bude co možná nejvíce vyhovovat. Itálie, Egypt nebo třeba Kanárské ostrovy jsou rozhodně zajímavými lokalitami, které vás určitě mohou mnoha věcmi uchvátit. Tento druh dovolené ale stojí nemalé peníze, takže v případě, že chcete ušetřit a zároveň byste neradi přišli o koupání v moři, vyberte si něco levnějšího, třeba dovolenou v Chorvatsku.
historické centrum v Chorvatsku

Cenově zajímavé

Žel, sladkým devadesátým létům už odzvonilo. V té době byla pro většinu Čechů dovolená v Chorvatsku opravdu velice levná, ale to už dnes neplatí. Jistě, stále je tam levněji než třeba v Itálii, ale rozdíly už nejsou tak markantní. Pořád se však jedná o zemi, kde je jednak hezky a jednak není ani příliš draho. Navíc je to relativně blízko, takže ušetříte i náklady za cestování, které se mohou často vyhoupnout do opravdu velikých částek. Pochopitelně záleží, do jaké části Chorvatska cestujete. Čím více na jih, tím je cesta samozřejmě delší.

Nejen moře

Mnoho lidí se domnívá, že krom moře Chorvatsko nic nenabízí, to však samozřejmě není pravda. V této zemi je k vidění hodně krás, které stojí za to navštívit. Ty mají například formu národních parků, kde naleznete člověk prakticky nepoškozenou přírodu, kde můžete načerpat energie kolik jen budete chtít.
vodopády v Chorvatsku

Velice oblíbeným místem, kam rádi jezdí nejen čeští turisté, jsou Plitvická jezera, která vypadají v každém ročním období skutečně skvostně. Zajímavostí je, že se zde točilo hned několik filmů včetně slavného Pokladu na stříbrném jezeře. Tato jezera jsou trochu dál od moře, jelikož se nacházejí v těsné blízkosti hranic s Bosnou a Hercegovinou. Stojí ale za to si sem udělat zajížďku.